V roce 2016 bylo v naší knihovně registrováno 34 čtenářů, z toho 6 dětí. Dohromady si čtenáři půjčili 1088 titulů, dospělí 1001 knih, děti 67 a naučných knih 20. Celková návštěvnost v tomto roce činila 491 návštěvníků. Výměnný fond s Městskou knihovnou Třebíč se uskutečnil 2x a nabídka knih se rozšířila o 320 titulů všech žánrů. Děti z naší mateřské školy i letos zpříjemnily chvilky strávené v knihovně svými obrázky, které byly vystaveny po již každoroční besedě s nimi.

Z obecního rozpočtu je zakoupeno 29 nových knih, a celkový počet svazků se tak rozšířil na 2038. Nově byl na stránkách knihovny přidán odkaz na katalog naší knihovny, kde si každý zájemce může zjistit, které tituly jsou k dispozici: www.obecrimov.cz – Knihovna – Katalog knih. Své dotazy můžete také posílat na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Letošní rok byl pro naši knihovnu úspěšný. Na Malé knihovnické slavnosti pořádané Krajskou knihovnou v Havlíčkově Brodě dne 23. 11. 2016 převzala knihovnice Dana Dvořáčková titul Knihovna Vysočiny, ocenění 2. stupně. Je to již druhé ocenění naší knihovny, první jsme obdrželi v roce 2007, kdy byl knihovníkem pan Stanislav Kujal.